כיצד מקבלים (או נמנעים) מחשיפת קריפטו ככל שחברות רבות יותר מאמצות נכסים דיגיטליים?

תנודתיות: תלוי איפה אתה יושב, או שאתה אוהב את זה או שונא את זה.

אם אתה יושב ליד שולחן מסחר מקצועי, אתה כנראה אוהב תנודתיות כי אתה בקיא בכל מיני אסטרטגיות שנועדו להועיל כאשר המחירים עולים או יורדים. אם אתה משקיע לטווח ארוך שיושב ליד המחשב שלך בבית בזמן שאתה שוקל פרישה, התנודתיות – במיוחד על הצד השלילי – יכולה להיות ממש מפחידה.

הזן ביטקוין. עם התנודתיות הרבה יותר מזהב או מניות, המטבע הקריפטו הפופולרי ביותר בעולם עשוי, עבור חלקם, להיות חלומו של סוחר. עבור משקיעים, בהחלט יש את הפיתוי של לקנות נמוך ולמכור גבוה, אבל יש גם סיכוי טוב לעשות בדיוק את ההיפך.

יחד עם זאת, בעוד שהביטקוין מסתובב בטווח של 30,000 דולר באמצע – הרבה מעבר לשיאים שלו מעל 60,000 דולר מוקדם יותר השנה – חלק מי שרוצה להירתע מהתנודות הגדולות הללו עשוי לתהות איזה סוג של חשיפה למטבעות קריפטוגרפיים יש להם במניה. שׁוּק. אלה מהצד השני של הגדר אולי מחפשים בדיוק את הסוג הזה של לקיחת סיכונים רווחית.

"יש סדרה הולכת וגדלה של דרכים להשיג ביטקוין וחשיפה כוללת למטבעות קריפטוגרפיים", אמר ברוק פירס, חלוץ מטבעות דיגיטליים שהתמודד על הנשיאות ב-2020.

אלי רייפמן

שימו לב שנכון לכתיבת שורות אלו, חוזים עתידיים על ביטקוין הם מוצר המטבעות הקריפטו היחידים הזמין ללקוחות מוסמכים של TD Ameritrade בפלטפורמת thinkorswim®, ולא כל הלקוחות יהיו כשירים לסחור בהם. בקר בדף חוזים עתידיים על ביטקוין למידע נוסף.

למניות יש חשיפה גוברת למטבעות קריפטו
יותר ויותר חברות מבוססות משתכשכות במימי הביטקוין, שלא לדבר על חברות קטנות יותר שהמודלים העסקיים שלהן מתמקדים במטבעות קריפטוגרפיים. מלבד השקעה ישירה במטבעות קריפטוגרפיים, רכישת מוצרים נגזרים או השקעה בקרנות, מהן הדרכים שבהן משקיעים יכולים לקבל – או עלולים להיות בלי משים – חשיפה לקריפטו?

טסלה (TSLA) קנתה 1.5 מיליארד דולר בביטקוין ואמרה שהיא תתחיל לקחת את המטבע הקריפטו כתשלום לפני שתהפוך את עצמה בגלל דאגות סביבתיות. BlackRock (BLK) התעסקה בהשקעות עתידיות בביטקוין. CME Group (CME) מציעה חוזים עתידיים עבור ביטקוין ואתר (/ETH) – המטבע הקריפטוגרפי השני בפופולרי ביותר. חברות התשלום Square (SQ), PayPal (PYPL) ו-Visa (V) הפנו את תשומת הלב שלהן לקריפטו. חברת הניתוח העסקי MicroStrategy (MSTR) השקיעה מיליארדים בביטקוין.

לאחר מכן יש יצרניות שבבים כמו Advanced Micro Devices (AMD), Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM) ו-NVIDIA Corp. (NVDA), המספקות מעבדים המשמשים בכריית מטבעות קריפטוגרפיים – התהליך שמשתמש במחשבים מבוזרים כדי ליצור מטבע דיגיטלי חדש ולאשר. עסקאות קריפטו. הכורים עצמם כוללים את Riot Blockchain (RIOT), Hive Blockchain (HVBTF) ו-Bit Digital (BTBT).

אלי רייפמן 1

לסוגים שונים של חברות יש רמות שונות של חשיפה למטבעות קריפטוגרפיים, כאשר הכורים די קשורים לתנודתיות של מטבעות קריפטוגרפיים אך חברות התשלומים לכאורה פחות.

"עבור חברות שרק מחזיקות ביטקוין במאזן שלהן, החשיפה היא פשוטה מכיוון שהביטקוין הוא מרכיב של הנכס ויש לקחת בחשבון בעת ​​הערכת שווי החברה", הסביר האוהאן שו, מנכ"ל Apifiny, רשת מסחר בנכסים דיגיטליים עולמית. .

חברות קריפטו מסוימות יכולות להפיק תועלת מעליית מחירי הקריפטו מעבר להנאה מנכס מוערך שבבעלותן. כאשר מחיר הביטקוין עולה, גם נפח המסחר בקריפטו עולה בדרך כלל, מה שמביא תועלת לחברות כמו פלטפורמת החלפת קריפטו Coinbase Global (COIN).

קשה יותר להימנע, אבל אולי לא דבר רע
כאשר ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים הופכים מקובלים ומובנים יותר, הניסיון להימנע מחברות עם כל חשיפה אליהם עשוי להיות פעילות חסרת תוחלת.

"ביטקוין מראה שמוסדות נעשים נוחים יותר עם מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ'יין", אמר שון קרוז, אסטרטג שוק בכיר ב-TD Ameritrade. "אתה יכול למצוא את עצמך מזנק מחברה לחברה."

ההסכמה הגוברת של מטבעות קריפטוגרפיים בקרב חברות גדולות עשויה להיות לא בהכרח דבר רע מנקודת מבט של תנודתיות. לדוגמה, חברה שמקבלת ביטקוין כתשלום אך הליבה שלה היא במשהו אחר לגמרי, עשויה לא להיות סיכון גדול – מנקודת מבט של מטבעות קריפטוגרפיים – כמו חברה שמשקיעה בעיקר במטבעות קריפטוגרפיים. בנוסף, חברות עם חשיפה גדולה לתנודות במחירי הביטקוין עשויות להשתמש באסטרטגיות פיננסיות כדי לנסות לגדר את עצמן.

שוב, לפעמים תנודתיות יכולה להיות דבר טוב.

"רבים ראו בתנודתיות בביטקוין תכונה יותר מאשר פגם והצליחו לנווט את התנודתיות לנקודות כניסה ויציאה טובות ככל שסוג הנכסים גדל", ציין פירס.

שורה תחתונה על חשיפת קריפטו
אם אתה מחפש בעולם התאגידים לחשיפה לקריפטו, חשוב לשמור על ראש רמה, לעשות שיעורי בית ולשמור על השקעות הקריפטו שלך בקנה אחד עם היעדים שלך, סובלנות הסיכון ואופק ההשקעה שלך.

לדוגמה, קרוז הציע שמשקיעים לטווח ארוך עשויים לרצות להימנע ממסחר בכותרות האחרונות.

"בדיוק כמו שקפיצה מחברה לחברה כדי להימנע מחשיפה לקריפטו עשויה לא לשרת אותך כמשקיע, רדיפה אחרי חברות שהן האחרונות להזכיר ביטקוין, בלוקצ'יין וקריפטו עשויה לגרום לנטישה מיותרת בתיק שלך", אמר.

שים לב שמטבע וירטואלי הוא ייצוג דיגיטלי של ערך שמתפקד כאמצעי חליפין, יחידת חשבון או מאגר ערך, אך אין לו מעמד של הילך חוקי. מטבעות וירטואליים מוחלפים לפעמים לדולר ארה"ב או מטבעות אחרים ברחבי העולם, אך הם אינם מגובים או נתמכים כעת על ידי שום ממשלה או בנק מרכזי. ערכם נגזר לחלוטין מכוחות השוק של היצע וביקוש, והם תנודתיים יותר ממטבעות פיאט מסורתיים.

Richard Touil | Richard Touil | Richard Touil| Richard Touil | Richard Touil | Richard Touil